Meifu Shinkage ryu

Meifu Shinkage ryu (明府真影流) on uuema põlvkonna Jaapani võitluskunstide koolkond, mis õpetab peidetavaid traditsioonilisi Jaapani relvakunste (shurikenjutsu, kusarijutsu, onkenjutsu).   Meifu Shinkage ryu on asutatud aastal 1960 Mr. Chikatoshi Someya (1923-1999) poolt. Olles õppinud eelnevalt paljusid klassikalisi Jaapani võitluskunste (Katori Shinto ryu, Shirai ryu, Chishin ryu, Mouen ryu) ning tõusnud mitmes neist meistri tasemele, tegi ta sellise uue koolkonna asutamise otsuse just kartuses, et vanade klassikaliste võitluskunstide konservatiivsus info jagamisel võib tähendada sellise Jaapani võitluskunsti nagu Shurikenjutsu korrektsete teadmiste kadumist hoopis. Mr. Chikatoshi Someya määras oma järeltulijaks oma kauaaegse õpilase Yasuyuki Otsuka, kes on Meifu Shinkage ryu Soke (juht, koolkonna pea) alates aastast 1995.   Mida tähendab “Meifu Shinkage Ryu 明府真影流”? See on Jaapani keelne nimi mis koosneb viiest Hiina tähest: mei 明, fu 府, shin 真, kage 影, and ryu 流 ning igal neist on oma mõte ja tähendus. “Mei 明” tähendab eredat või särava ning seda kasutatakse ka targa inimese puhul. “Fu 府” tähendab organisatsiooni, kuhu inimesed kogunevad. Sõna “meifu 明府” koosneb kahest tähest. “Shin 真” tähendab tõde ja “Kage 影” tähendab varju, mis tähendab ka asjade teist poolt. Nendest kahest tuleb kokku sõna “shinkage 真影”, mis tähendab, et iga tõde omab ka teist, varjus olevat poolt, tõde ja tema vari on lahutamatud, nagu seda on ka mündi kaks poolt. “Kyo-jitsu 虚実” (vale ja tõde) ja “in-yo 陰陽” (heldus ja tumedus) on sarnased konseptsioonid. Viies täht “ryu 流” tähendab voolu või voolavust. Paljud Jaapani budokoolid kasutavad seda sõna oma nime lõpus, soovides näidata, et õpetused liiguvad õpetajalt õpilastele, nagu vesi liigub mäelt üle tasandike merre. Kokkuvõtvalt, harjutades Meifu Shinkage Ryu’d tuleb aru saada, et kõigil asjadel on kaks külge ning harjutaja vajab arukust, et tõel ja selle varjul vahet teha (“shinkage”), ning kollegid ja organisatsioon otsivad tõde koos (“meifu”). Selline on meister Someya Sensei (Meifu Shinkage Ryu asutaja) peidetud sõnum kooli “Meifu Shinkage Ryu” nimesse.   Meifu Shinkage ryu jaguneb kolmeks valdkonnaks:

 

  • * shurikenjutsu (visketerade viskamise kunst)
  • * kusarijutsu (metallist võitlusketi kasutamise kunst)
  • * onkenjutsu (erinevate kätte peidetavate relvade kasutamise kunst)

 

  Eestis on võimalik Meifu Shinkage Ryuga tutvuda, liituda ja harjutamisel kaasa lüüa läbi kahe hetkel toimiva ametliku dojo (branch):

 

  • * Meifu Shinkage Ryu Estonia Saku Branch (juht: Indrek Järv, Shodan/1. dan)

 

  • * Meifu Shinkage Ryu Estonia Tallinn Branch (juht: Rein Paluoja, Shodan/1. dan)

 

  Branchi juhtidel on otsekontaktid Sokega, juhid saavad Sokelt regulaarselt juhiseid enda ja Branchi täiendamiseks ning võtavad osa erinevatest seminaridest üle maailma.